top of page
muhtesem.jpeg

Muhteşem 13. Yüzyıl

Toplum - Kültür

Eray Türker, Fırat Türkoğlu, Işıl Öztemel ve Sinan Güven tarafından hazırlanan bu podcast, dinleyicilerini 13. yüzyıl Anadolu’sunun büyülü dünyasına davet ediyor. 13. yüzyılda siyasi, kültürel ve dini açıdan büyük bir öneme sahip olan Anadolu, aynı zamanda büyük düşünürlerin, mistiklerin, sanatçıların bir araya geldiği ve önemli eserlerin doğduğu bir yerdi. Mevlana Celaleddin Rumi, Hacı Bektaş Veli, İbn-ül Arabi, Ahi Evran, Yunus Emre gibi çok önemli isimlerin Anadolu'da kesişen yolları ve bugüne etkilerinin tartışıldığı eğlenceli bir sohbete ortak olmak isteyen herkesi Muhteşem 13. Yüzyıl’a bekliyoruz.

Yatirim-Tavsiyesi.jpeg

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Haber - Ekonomi

Bora Özkent  ve Eray Türker bu bölümde SEC'in ( Securities Exchange Commission) Coinbase ve Binance 'e açtıgi davaları, ardında yatan sebepleri ve davaların kripto piyasalarındaki etkisi hakkında konuşuyor.

Airbnb.jpeg

Airbnb Hakkında Her Şey

Güncel Yaşam -  Haber

Dilek Tarkan, super host olduğu Airbnb hakkında tecrübelerini ve öğrendiklerini paylaşıyor. Airbnb dünyasına girerken bilmeniz gerekenler ve fazlası için takip etmeye devam edin! Hiç tanımadığınız insanların hayalini kurduğu tatili geçirmelerine katkıda bulunmanın keyfini çıkarmanız dileğiyle..

Glogal Isler Kapak.jpg

Global İşler

Güncel Yaşam - İş Dünyası - Haber

Ussal Şahbaz iki haftada bir, teknoloji, toplum ve politikanın teknoloji, toplum, politika kesişiminde dünyada olup bitenlerin Türkiye’ye yansımalarını tartışıyor. Teknoloji, sanat ve siyaset dünyasında ilginç konuklar yatırılmayan konuları masaya yatırıyor. 

yenihaller-yenikapak.jpg

Yeni Haller

Toplum - Kültür

Deneyimli gazeteci Eray Özer, hazırlayıp sunduğu bu podcast ile kendi hayatında ilgilendiği ve araştırdığı birbirinden farklı konuları dinleyici dahil ederek konuşup tartışıyor. 

Televizyon Cocuklari Kapak.jpg

Televizyon Çocukları

Film - Televizyon

Defne Akman ve Deniz Tokgöz dizi ve film gündemini sizin için takip ediyor, kaçırmamanız gerekenleri paylaşıyor.

Bir Halkin Vergi Ile Imtihani Kapak.jpg

Bir Halkın Vergi İle İmtihanı

Haber - Ekonomi

Vergiye dair tüm soruların cevapları bu programda. BBC, NTV, CNN Türk gibi haber televizyonculuğunun önemli mecralarının ekran yüzü, tecrübeli gazeteci Işın Eliçin soruyor, vergi denince akla ilk gelen isim Ozan Bingöl cevaplıyor. 

Dış-Minnaklar-Son.jpg

Dış Minnaklar

Toplum - Kültür

Bahadır Kaleağası ve Ömür Kula uluslararası ilişkiler bakış açısıyla Türkiye ve dünyada politika, ticaret, teknoloji, küreselleşme gibi konuları ele alıyor ve tabii ki dış mihrakları da unutmuyorlar!

1kitap-1sey-yenikapak.jpg

1 Kitap 1 Film 1 Şey

Eğlence - Yaşam Tarzı

Eylül Görmüş ve Tuğçe Arslan Üçer, 1 Kitap 1 Film 1 Şey Podcast serisinde geçen hafta okuduklarını ve izlediklerini konuşuyor, ayrıca yeni çıkan kitapları, gösterime giren filmleri ve sevdikleri yönetmenlerin yeni projelerinden haberleri paylaşıyor.

Hepsi Psikolojik Kapak.jpg

Hepsi Psikolojik

Psikoloji - Ruh Sağlığı

Uzman Psikolog Didem Doğan, psikolojiye ait kavramları, "insanın ötekilerle, günlük yaşamla, sıradan durumlarla ve kocaman sistemlerle ilişkisini düşünme ve konuşma mecrası"olarak tanımladığı bu podcast'te ezberleri bozarak tartışıyor.

Okuma Kosesi Kapak.jpg

Okuma Köşesi

Çocuk Edebiyatı

Kitap sevmeyen çocuk yoktur. Henüz sevdiği kitabı bulamamış çocuk vardır. Berrak İdiman, Okuma Köşesi podcastinde yaş ve temalara göre ayırdığı çocuk kitaplarını inceleyip tanıtıyor, kitaplarla ilgili etkinlik önerileri sunuyor. Çocuk psikoloğu, eğitmen, yayıncı ve yazar konukların da zaman zaman eşlik ediyor. 

bottom of page